08 grudnia 2012

Olejek łopianowy z czerwoną papryką , Green Pharmacy- RECENZJA

Cena: ok. 7 zł (drogeria Natura)
Wielkość: 100 ml
Opakowanie: plastikowa buteleczka
Kolor: żółty
Zapach: bezwonny

Opis producenta:

     Olejek łopianowy z czerwoną papryką stymuluje wzrost włosów. Naturalny olejek łopianowy w połączeniu z naturalnym ekstraktem czerwonej papryki tworzą skuteczny preparat o sprawdzonym wzmacniającym i pobudzającym działaniu na włosy. Dzięki regularnemu stosowaniu olejek wyraźnie wzmacnia osłabione włosy i stymuluje ich wzrost. Czerwona papryka pobudza mikro-cyrkulację krwi co ułatwia przenikanie dobroczynnych składników olejku łopianowego w głąb cebulek włosowych. Włosy stają się gęstsze i mocniejsze, lśniące i pełne życia. Odpowiednio pielęgnowane dobrze się rozczesują i lepiej układają.

Stosowanie:

     Olejek delikatnie wetrzeć w skórę głowy u nasady włosów i pozostawić na ok.20-30 min. Następnie umyć włosy szamponem, najlepiej z serii Green Pharmacy, dobranym odpowiednio do rodzajów włosów i zastosować balsam do włosów z tej samej serii. Powtarzać zabieg 1-2 razy w tygodniu. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się do oczu przemyć natychmiast dużą ilością wody.

Skład:

Vegetable Oil, SC-CO2- extract Arctium Lappa, Capsicum Annuum Resin, BHT.


Moja opinia:

     Olejek wywarł na mnie ogromne wrażenie. Producent pisze, iż stymuluje on wzrost włosów- osobiście zgadzam się z ta opinią. Po miesięcznym stosowaniu zauważyłam różnicę w długości włosów ( w końcu zaczęły rosnąć) oraz pojawiły się nowe „baby hair”.
     Olej wcieram w skórę głowy przed każdym myciem- co najmniej na 4-5 godzin, ale najlepiej zostawić go na całą noc. Niestety olejek nie zahamował wypadania, ale bardzo odżywił włosy i pobudził do wzrostu. Nie przetłuszcza włosów (co w moim przypadku jest ogromnym plusem, gdyż mam przetłuszczające się włosy), a wręcz przeciwnie- myję je rzadziej. W dalszym ciągu będę go stosować- polecam wszystkim dziewczynom, które mają cienkie i słabe włosy, gdyż olej widocznie je wzmacnia. 


W sprzedaży również:

1. (od lewej) Olejek łopianowy ze skrzypem polnym przeciw wypadaniu włosów- RECENZJA
2. (patrz wyżej)
3. Olejek łopianowy z olejkami drzewa herbacianego i rozmarynu- przeciwłupieżowy