17 stycznia 2013

Jak nakładać olej na włosy?

     Olej na włosy możemy nakładać na suche  oraz na mokre włosy (delikatnie zwilżamy włosy wodą). Możemy delikatnie go rozgrzać lub nakładać zimny ( musicie same wypróbować, który sposób będzie dla was odpowiedni).


     Następnie wylewamy odrobinę oleju na rękę bądź do miseczki i rozcieramy w palcach. Powoli wcieramy go we włosy ( w skalp i na całej długości- pasmo po paśmie). W zależności od tego jak długie i gęste są nasze włoski- wybieramy optymalną dla siebie ilość oleju.np. na długie włosy 2-3 łyżeczki, krótkie 1 łyżeczka. Pamiętaj, żeby włosy nie ociekały z oleju- ponieważ zbyt duża jego ilość będzie trudna do zmycia. 

    Gdy nałożymy olej na włosy, powinien on tam pozostać co najmniej 3-4 godziny, żeby wszystkie dobroczynne składniki mogły się wchłonąć. Najlepiej zastosować olej na noc. Nie ma lepszego efektu na włosach, niż olej, który przez kilka długich godzin, intensywnie odżywiał nasze włosy. Rano po umyciu są one jeszcze bardziej miękkie i nawilżone, niż wówczas, gdy używamy oleju na krótko. 

     Pamiętaj! Po nałożeniu oleju na włosy, owijamy głowę czepkiem/ reklamówką i nakładamy ręcznik. Dzięki temu ciepło otworzy łuski naszych włosów. Substancje odżywcze i witaminy będą mogły swobodnie wniknąć w nasze włosy.