14 stycznia 2013

OLEJ KOKOSOWY

     Dziś chcę napisać kilka słów o OLEJU KOKOSOWYM, który niesamowicie działa na włosy. Olej ten nakładany na włosy doskonale je pielęgnuje, zapewnia ich odbudowę i ochronę oraz usuwa łupież. Jest idealny dla osób, które mają suche, zniszczone włosy, ze skłonnością do rozdwojonych końcówek. Aby odżywić włosy olejem należy go wmasować na mokre lub suche włosy, nałożyć na nie foliowy czepek i owinąć głowę ręcznikiem. W zależności od zapotrzebowań pozostawić olej na włosach na godzinę lub całą noc, a następnie dokładnie umyć włosy. Olej można używać również bez spłukiwania. Należy jednak uważać z dozowaną ilością, aby nie obciążyć i nie przetłuścić włosów. Odrobina oleju, roztartego palcami i nałożonego na końcówki włosów jest doskonałą pielęgnacją. Kwasy tłuszczowe zawarte w olejku chronią włosy, przywracają im lekkość i wygładzają ich strukturę dostarczając im jednocześnie niezbędnych minerałów, takich jak magnez, potas, wapno i żelazo.Jaki olej kupić?

    Najlepiej kupić olej naturalny, nierafinowany , który w temp. pokojowej ma postać białego, miękkiego masła o intensywnym, smakowitym zapachu kokosowym. Ze względu na własności emoliencyjne, odpowiedni jako nawilżacz do cery suchej i łuszczącej się. Właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antyspetyczne, czynią naturalny olej kokosowy odpowiednim również jako dodatek w pielęgnacji cery trądzikowej i łojotokowej.

Moja opinia:


     Dzięki swoim cudownym właściwościom wnika bardzo głęboko we włosy, odbudowując zniszczoną strukturę włosa. Również bardzo dobrze je nawilża. Aktualnie jest moim ulubionym olejem. Jest idealny do prostych i słabych włosów, ponieważ nie obciąża ich. Mogę nawet stwierdzić, że  po zastosowaniu go - nie puszą się końcówki moich włosów , dzięki temu uzyskuję efekt właściwie idealnie prostych włosów (efekt taki jakbym wyprostowała je prostownicą). Olejek nakładałam najczęściej na całą noc na długość włosów ( nie stosowałam go na skalp, gdyż na skórę głowy stosuję olejek Khadi). Używam oleju kupionego w supermarkecie:  Firmy Efavit, ok. 15 zł za 200 ml.