15 lutego 2013

Skrzyp polny na wzmocnienie włosów


Zioła to naturalne źródło przeciwutleniaczy, które likwidują wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia. Wyciągi z ziół zadbają nie tylko o zdrowe włosy, lecz także o cerę i paznokcie. Chciałabym napisać kilka słów o bardzo popularnym skrzypie polnym i jego wpływie na kondycję naszych włosów. Miłej lektury.


SKRZYP POLNY


Skrzyp polny – opis

     Skrzyp polny jest byliną osiągająca od 7 do nawet 30 cm wysokości. Ma dwa rodzaje pędów, jedne wczesną wiosną wydają zarodniki i obumierają, drugie – pełniące funkcję asymilacyjną, wyrastają w maju.

Skrzyp polny – występowanie

     Skrzyp polny występuje na terenie całej Polski. Rośnie na glebach piaszczystych, gliniastych i lekkich. Spotkać go można na polach, ugorach, murawach, zaroślach i jasnych lasach.

     Aby właściwie zadbać o skórę, włosy i paznokcie należy zainteresować się zielem skrzypu polnego. Skrzyp polny działa przeciwbakteryjnie, remineralizująco i regenerująco. Ziele jest cennym źródłem flawonoidów, potasu i krzemu, którego duże ilości niezbędne są w prawidłowym funkcjonowaniu tkanek szybko rosnących, czyli występujących w skórze, włosach i paznokciach. Krzem jest pierwiastkiem śladowym, którego poziom w organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem. Pierwiastek ten skutecznie powstrzymuje siwienie włosów, wzmacnia kruche paznokcie i włosy oraz zwiększa odporność na grzybice i zakażenia bakteryjne. Krzem odgrywa także bardzo ważną rolę w procesie mineralizacji kośćca, zapobiegając jego odwapnieniu. W miejscu złamania kości, poziom krzemu podnosi się aż kilkadziesiąt razy, by przyspieszyć regenerację po urazach.

Skrzyp polny zdecydowanie poprawia kondycję włosów, paznokci i skóry. Polecany jest szczególnie tym paniom, które często stosują osłabiające włosy zabiegi fryzjerskie. Ekstrakt skrzypu polnego powinny docenić również panie dbające o wygląd cery. Ekstrakty ze skrzypu polnego i pokrzywy dzięki dużej zawartości związków krzemu wzmacniają włosy, hamując jednocześnie ich wypadanie. Regenerują łamliwe paznokcie. Ponadto obecne w wyciągu ze skrzypu polnego  związki krzemu działają przeciwzapalnie, przeciwtrądzikowo, a także chronią lipidy warstwy rogowej naskórka przed utlenianiem. Pobudzają przemianę materii, uzupełniając dietę w witaminy, minerały i błonnik. Dzięki ogromnej zawartości związków krzemu skrzyp ma duże znaczenie w procesach regeneracyjnych, wpływa na metabolizm kolagenu, a więc na gojenie się ran i odbudowę kości. Skrzyp opóźnia także procesy starzenia się. Istnieje wiele gotowych preparatów z wyciągiem ze skrzypu polnego, które są dostępne w aptekach. Możemy także sami zbierać skrzy polny, który potem będziemy spożywać w formie herbatki, czym połączymy przyjemne z pożytecznym.Suplementy diety zawierające skrzyp polny:

1. Skrzypovita, dostępna w aptekach, drogeriach np. Rossman. 80 tabletek/ ok.22 zł.


2. Wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywy, dostępny w aptekach. 100 tabletek/ ok. 18 zł.3.    Skrzyp, ZIOŁA W TABLETKACH, dostępny w aptekach. 60 tabletek/ ok. 13 zł.4.   Skrzyp i pokrzywa, HUMAVIT, dostępny w aptekach. 150 tabletek/ ok.11 zł.