24 marca 2013

Lakier naturalny z proteinami- LOTON


Cena: ok. 6-7 zł (drogeria NATURA/ ROSSMAN)
Wielkość:125 ml
Opakowanie: plastikowa butelka z dozownikiem
Kolor: przeźroczysty
Zapach: alkoholowy- jat typowy lakier do włosów

Opis producenta:

     Loton to jedyny w 100% naturalny lakier do włosów. Dzięki niemu ułożysz dowolną fryzurę bez najmniejszego uszczerbku dla zdrowia. Loton jest idealny do wszystkich rodzajów włosów- dobrze utrwala fryzurę, nie skleja i nadaje włosom wyjątkową sprężystość. Szybko się o tym przekonasz. Posiada atest PHZ.

Skład: 

Alcohol Denat. ( jest naprawdę szkodliwym i wysuszającym alkoholem- jest to etanol skażony substancjami chemicznymi, skoncentrowany jest toksyczny!), Aqua (woda), Hydrolyzed Proteins (Substancja filmotwórcza, hydrofilowa, rozpuszczalna w wodzie), Parfum (składniki zapachowe i poprawiające koloryt kosmetyków), Methylparaben (Powoduje alergiczne stany zapalne skóry (wyprysk kontaktowy = eczema) typu pokrzywki, rumienia i strupków po pęknięciu pęcherzyków. Wchłania się ze skóry do krwi i limfy działając ogólnie), Benzyl Salicylate (Składnik kompozycji zapachowych.), Amyl Cinnamal (substancje aktywne, substancje zapachowe), Limonene (komponent zapachowy ), Citronellol (Alifatyczny alkohol terpenowy. Imituje zapach róży i geranium. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów), Linalool (Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów),  Geraniol (Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach pelargonii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów).

Moja opinia:

     U mnie się nie sprawdził. Próbowałam na upiętych i rozpuszczonych, lekko pofalowanych włosach. Nie utrzymuje, nie utrwala, skleja. Żeby osiągnąć jakiś efekt, trzeba użyć go dużo, a wtedy włosy wręcz mokną. Zapach też nie należał do przyjemnych. Plusem może być cena. Jednakże nie poleciłabym tego lakieru.