23 maja 2013

Sally Hansen, Creme Hair Bleach- recenzja


     Dziś chciałabym napisać kilka słów o rozjaśniaczu do włosków SALLY HANSEN. Przy stosowaniu do wewnątrz organizmu różnych suplementów diety bądź picie drożdży czy skrzypokrzywy, każda z nas może zauważyć, że zaczynają jej wyrastać grubsze i zdrowsze włosy. Niestety przyjmując takie specyfiki, włosy zaczynają rosnąc dosłownie wszędzie: na twarzy, rękach, nogach, brzuchu czy placach. Oczywiście istnieje depilacja, włoski można łatwo usunąć za pomocą plastrów z woskiem, maszynki do golenia czy depilatora. Często po stosowaniu takich metod, włoski wyrastają grube i ciemne…. Od zawsze miałam obawy przed depilacją tzw. „wąsika”, jestem brunetką i niestety był on zawsze dość bardzo widoczny- to samo działo się na rękach. Początkowo chciałam wypróbować wodę utlenioną, jednakże chciałam szybkich efektów- przypadkowo natknęłam się na Sally Hansen w internecie, przeglądając stronę allegro.pl, postanowiłam, że spróbuję. I oto moja recenzja:

Cena: ok. 30 zł (razem z przesyłką, zamawiałam na allegro.pl)
Opakowanie zawiera:
Aktywator- 7 g
Krem rozjaśniający- 28,3 g
Szpatułka
Tacka do rozrabiania preparatu

Opis producenta:

     Formuła Creme Hair Bleach szybko i delikatnie rozjaśnia ciemne włoski na twarzy, dopasowując je do koloru Twojej skóry. Preparat został wzbogacony w wyciąg z aloesu, który łagodzi i koi skórę. Testowany dermatologicznie. Łatwy i szybki w użyciu.

Sposób użycia:

     Powierzchnię, którą chcesz rozjaśnić, umyj mydłem i chłodną wodą, a następnie delikatnie osusz.Przygotuj mieszankę rozjaśniacza: na tackę połóż 1/4 łyżeczki do herbaty aktywatora (jedna pełna szpatułka), 1/2 łyżeczki do herbaty (2 pełne szpatułki) rozjaśniacza w kremie. Dokładnie wymieszaj składniki. Przy pomocy szpatułki nałóż mieszankę na powierzchnię, którą chcesz rozjasnić. Pokryj dokładnie wszystkie włoski. Odczekaj 8 min., a następnie za pomocą szpatułki usuń mieszankę. Jeśli włosy nie są rozjaśnione całkowicie, zastosuj więcej mieszanki i odczekaj kolejne 5 minut. Po zakończeniu rozjaśniania umyj twarz chłodną woda i osusz. Umyj szpatułkę i tackę oraz je wysusz. Niektóre włosy mogą wymagać ponownego rozjaśnienia,aby uzyskać odpowiedni odcień. Preparat można zastosować kolejny raz po upływie 24h.

Uwaga: Przed użyciem preparatu wykonaj test wrażliwości skóry.W tym celu należy przygotować niewielką ilość mieszanki zgodnie z przepisem i nałożyć ją na powierzchnię ok. 2 cm/2 cm po wewnętrznej stronie łokcia. Po 10 min. zmyć preparat chłodną wodą. Jeżeli po 24 godz nie pojawią się żadne zaczerwienienia, podrażnienia skóry można użyć produktu do rozjasniania włosków na twarzy.

Moja opinia:

     Z racji tego, że ma ciemnie włosy zastosowałam rozjaśniacz na twarz, czyli „wąsik” oraz na ręce. Oczywiście efekt był- włosy były rozjaśnione- trzymałam go na skórze około 10 min, gdyż chciałam być pewna efektu. Nie mam wrażliwej skóry, więc nie poczułam pieczenia czy swędzenia- no może trochę skóra była zaczerwieniona, ale szybko przeszło. Jeśli chodzi o kolor włosów to był trochę za żółty i bardzo się błyszczały. Po jakimś tygodniu ten cały połysk staje się mniej widoczny, a włosy przybierają bardziej naturalny odcień. Stosują Sally Hansen od roku i jestem w sumie zadowolona. Efekt utrzymuje się około 1,5-2 miesięcy, w zależności od tego jak szybko rosną Ci włosy. Uważam, że ten rozjaśniacz jest dobrą alternatywą dla depilacji, ponieważ włosy nie odrastają mocniejsze, a powiedziałabym nawet, że słabsze- i o to chyba chodzi.


efekt "po" na moich dłoniach :A wy jakie macie doświadczenia z tym preparatem? Piszcie w komentarzach :D