05 czerwca 2013

BODYMAX Plus


Dawno nie napisałam żadnego postu dotyczącego suplementów diety. Dziś chciałabym przedstawić wam recenzję BODYMAX Plus, który pozytywnie mnie zaskoczył. Może stan moich włosów się po nim nie poprawił, ale coś innego... Co? Zapraszam do lektury :D

Nazwa: BODYMAX Plus
Cena: 19 zł ( dostępny w aptekach)
Sposób użycia: 1 tabletka dziennie

Opis producenta:

     Jesteś osobą aktywną, ale odczuwasz czasami zmęczenie. Szukasz codziennej dawki energii i witalności- wybierz suplement diety Bodymax Plus. Ten bogaty zestaw witamin i minerałów, wzmocniony wyciągiem z żeń- szenia, wzmacnia i dodaje energii. Preprat zawiera dodatkowo najwyższą dawkę magnezu wśród preparatów witaminowych oraz przeciwutleniacze z zielonej herbaty. Teraz Bodymax Plus zawiera 2 razy więcej żeń- szenia. Zawarty w preparacie wyciąg z żeń- szenia GGE posiada podwójna dawkę składników aktywnych, czyli 8% ginsenozydów. To jeszcze więcej energii i witalności!

     Wskazania: W celu wzmocnienia organizmu, w przypadku obniżonej sprawności fizycznej i psychicznej, w okresach długotrwałych, nadmiernych wysiłków fizycznych i psychicznych, w stresie, w celu uzupełnienia codziennej diety w witaminy i składniki mineralne.

            Działanie:

Bodymax Plus zawiera:

wyciąg z korzenia białego żeń-szenia, który zmniejsza zmęczenie i dodaje energii, podnosi sprawnośc fizyczną, poprawia wykorzystanie tlenu i energii przez komórki organizmu. Obniżając poziom kwasu mlekowego powstającego w czasie pracy mięśni zmniejsza dolegliwości po intensywnym wysiłku fizycznym. Pozwala lepiej znosić okresy długotrwałej, wytężonej pracy, także w warunkach stresu. Wpływa korzystnie na sprawność psychiczną, poprawia koncentrację i zdolność kojarzenia, wspomaga naturalne siły obronne organizmu.
-wyciąg z zielonej herbaty posiada właściwości przeciwutleniające,
-witaminy i składniki mineralne sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu.
-zmniejsza zmęczenie
-wspomaga sprawność fizyczną i umysłową
-wspomaga naturalne siły obronne organizmu

     Dawkowanie: Doustnie. 1 tabletka dziennie, najlepiej rano, z posiłkiem.   Uwaga! Przyjmowanie tabletek wieczorem może powodować bezsenność.   Bodymax Plus może być stosowany przez dłuższy okres czasu, należy jednak po około 3 miesiącach przyjmowania zrobić 4-tygodniową przerwę w stosowaniu preparatu. Pierwsze pozytywne efekty są zauważalne po około dwutygodniowym przyjmowaniu preparatu, czyli po nasyceniu organizmu ginsenozydami.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.    
Możliwe skutki uboczne: Rzadko obserwuje się zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Skład:


Moja opinia:

     BODYMAX Plus to bardzo dobry suplement o bogatym składzie.  Poradziła mi go farmaceutka w aptece, twierdząc, że witaminy i minerały w nim zawarte świetnie się przyswajają do organizmu- dodatkowo BODYMAX Plus jest stosunkowo tanim suplementem. Za namową Pani z Apteki postanowiłam go kupić. Oczywiście nie zawiodłam się, dużym plusem jest przyjmowanie tylko 1 tabletki dziennie- zwracam na to uwagę, gdyż nie chcę katować żołądka czy wątroby intensywną suplementacja (np. 2-3 lub więcej tabletek dziennie). Już po niecałych dwóch tygodniach zauważyłam, że mam więcej energii, coraz rzadziej zdarza mi się spać w dzień, a dodatkowo nabrałam ochoty do nauki. Poprawiła mi się koncentracja. Niestety poprawy w stanie włosów nie zauważyłam. Nie zahamował wypadania. Nie miej jednak go stosuję i szczerze polecam. Moja współlokatorka tez go używa i sobie chwali. Dlatego uważam, że warto go wypróbować.