25 marca 2014

Glinki- sposób na piękną cerę

     Glinki są "nieocenionym darem Ziemi', te słowa przeczytałam w jednej z książek na temat dobroczynnego działania tych cudów:) Czyli super! Są naturalne i mogą  pomóc właściwie każdej problematycznej cerze :)

     Pamiętajcie, że każdy rodzaj glinki ma inne właściwości i każdy powinno stosować się w innych celach... Glinki dostarczają skórze wiele substancji mineralnych oraz pierwiastków. Zawierają znaczne ilości krzemu, wapnia, magnezu. Glinka posiada ładunek ujemny i przyciąga do siebie cząsteczki o ładunku dodatnim, które obecne są w substancjach toksycznych. Poza tym bierze udział w wyrównywaniu pH skóry, przywracając jej odpowiedni odczyn. Ponadto znajduje zastosowanie w preparatach opóźniających procesy starzenia skóry, ponieważ wspomaga jej regenerację oraz zauważalnie wygładza cerę. Bierze udział w usuwaniu toksyn, wpływając korzystnie na metabolizm komórkowy i pobudza krążenie w skórze. Czyli same plusy :) hmm a teraz zastanówmy się jaki rodzaj glinki najkorzystniej wpłynie na naszą buzię :)


Rodzaje glinek:
GLINKA ZIELONA

     Najpopularniejsza i najsilniej działająca z glinek. Wykazuje właściwości antyseptyczne i hamuje namnażanie się bakterii fermentacyjnych i gnilnych. Zdolności dezynfekcyjne glinki zielonej znalazły zastosowanie w leczeniu trądziku pospolitego, ze zmianami ropnymi i zaskórnikami. Dogłębnie oczyszcza pory oraz reguluje wydzielanie sebum. Ściąga rozszerzone pory.


GLINKA BIAŁA


Glinka biała to inaczej glinka porcelanowa lub glinka chińska. Wykazuje podobne właściwości do glinki zielonej, jednak jest od niej delikatniejsza. Zalecana jest do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Posiada znaczną zawartość glinu i to właśnie on nadaje glince właściwości wygładzające i zabliźniające. Stanowi ona również dodatek do leczniczych pudrów i zasypek, cieni i kremów.


GLINKA CZERWONA

     
     Glinka czerwona jest zalecana przy trądziku różowatym. Szpecące pęknięte naczynka również są wskazaniem do jej stosowania. Systematyczne nakładanie glinki czerwonej uszczelnia naczynka krwionośne, zapobiega ich pękaniu. Jest ona polecana dla cer tłustych, mieszanych i trądzikowych, a zarazem wrażliwych i skłonnych do zaczerwienień. Należy uważać, gdyż dłuższe używanie tego rodzaju glinki powoduje przyciemnienie skóry.


GLINKA ŻÓŁTA


Wykazuje podobne właściwości do pozostałych rodzajów glinek. Składem przypomina glinkę czerwoną, ale zawiera więcej żelaza, co wzmacnia jej działanie regeneracyjne. Ma wspaniałe właściwości oczyszczające skórę z zanieczyszczeń, toksyn. GLINKA RÓŻOWA

    
 Jest to połączenie glinki czerwonej i glinki białej w proporcji 1:2. Koi podrażnienia, zabliźnia i goi rany oraz ściąga skórę. Polecana dla skóry delikatnej, wrażliwej.
Wyróżniamy również:

GLINKĘ BRĄZOWĄ


     Glinkę można stosować na skórę suchą i wrażliwą, ale największe korzyści przynosi cerze tłustej lub mieszanej ze skłonnością do zanieczyszczeń. Zdolności absorpcyjne powodują, że zanieczyszczenia zostają usunięte z powierzchni ciała. Właściwości antybakteryjne hamują rozwój bakterii. Glinka sprzyja skórze z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Stosuje się ją również w przypadku trądziku różowatego. Łagodzi stany zapalne. Rozszerzone naczynka stają się mniej widoczne, ponieważ substancje z glinki skutecznie je uszczelniają. Używanie glinki powoduje lepsze odżywienie skóry. Następuje jej wygładzenie i wyrównanie kolorytu. W dotyku i kolorze skóra zaczyna przypominać brzoskwinię.


GLINKĘ SZARĄ

    
 Słynie ze swoich właściwości oczyszczających. Zawiera siarkę, magnez, wapń i mangan oraz mikroelementy, takie jak krzem, glin i żelazo. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, zapobiega powstawaniu podrażnień wywołanych nadmierną produkcją sebum.Działa ochronnie na naskórek i zapobiega nadmiernej utracie wilgotności.

GLINKĘ NIEBIESKĄ

Właściwości:
- stymuluje regenerację komórek,
- zapobiega oznakom przedwczesnego starzenia,
- wygładza zmarszczki i zwiększa sprężystość skóry,
- podciąga skórę i przywraca owal twarzy. Stosujecie glinki? jaki macie typ cery i która glinka sprawdza się u Was najlepiej?