20 marca 2014

Metody olejowania włosów

Witam!

Dziś chciałabym przedstawić Wam cztery  najczęściej występujące metody olejowania naszych włosów. Zapraszam do lektury.


1. Zacznę od metody olejowania na sucho. Jest jedną z bardziej popularnych metod i polega na nałożeniu 1-3 łyżek oleju na nasze nieumyte i suche włosy. Następnie zmywamy łagodnym szamponem. Więcej o zmywaniu olei z włosów znajdziecie TUTAJ ;) Jest to mój ulubiony sposób i stosuję go bardzo, bardzo często. 

2. Kolejnym sposobem, który stosuję to olejowanie na mokro. Postępujemy analogicznie, jak w przypadku olejowania na sucho, z tą różnicą, że olej nakładamy na wilgotne włosy :)

3. Następnym sposobem jest metoda olejowania "na odżywkę". Nakładamy na umyte włosy odżywkę, a następnie na to olej. Po jakimś czasie spłukujemy tą mieszankę. Sposób ten stosuję rzadziej, gdyż moje cienkie włosy mają tendencję do obciążania.4. Olejowanie mieszanką wody i oleju. Na suche włosy nakładamy mieszankę wody i oleju ( w proprocji: 1 łyżka oleju i 2 łyżki wody). W butelce z atomizerem tworzymy coś w rodzaju płynu dwufazowego, który przed rozpyleniem na włosach musimy wstrząsnąć, by fazy się wymieszały.

5. Ostatnim sposobem jest olejowanie włosów w misce
Polega na zanurzeniu włosów w misce z wodą, do której dodajemy również olej.  Ilość oleju jaką użyjecie jest dowolna, ale moim zdaniem wystarczy około 1-2 łyżek. Po dokładnym zamoczeniu całych włosów, odsączamy je i zawijamy w ręcznik. Następnie po godzinie-dwóch (lub po całkowitym wyschnięciu jak robi Natalia) myjemy włosy szamponem tak jak w przypadku wszystkich innych metod.


Znacie jeszcze jakieś sprawdzone metody na olejowanie włosów? :)