14 czerwca 2014

6 KROKÓW DO PIĘKNYCH STÓP

Za oknami piękna pogoda, słońce grzeje jeszcze bardziej to znak, że coraz częściej wybieramy obuwie bardzo odkryte. Aby nasze stopy pięknie wyglądały w każdych sandałkach, japonkach czy innych letnich bucikach, należy o nie odpowiednio zadbać. Przedstawiam 6 kroków, które spowodują, że wasze stopy będą piękne i zadbane. Zaczynamy!KROK I  MOCZENIE STÓP


Pierwszym ważnym krokiem w pielęgnacji naszych stóp jest namoczenie ich w ciepłej wodzie z dodatkiem soli do stóp lub kąpieli.

Osobiście polecam SÓL DO STÓP firmy ON LINE, która zawiera naturalne olejki eukaliptusowo- miętowe. Powoduje to, że bardzo dobrze odświeża i tonizuje nasze stopy, szczególnie w lecie, kiedy ciągle się pocą. Kupiłam ją w drogerii Natura w promocji za 3,99.

Jak to robię? Wlewam do miski ciepłą wodę, wsypuję 1 nakrętkę soli, mieszam   i moczę stopy przez około 15 minut.

KROK II  ZŁUSZCZANIE
Gdy nasze stopy są porządnie namoczone i skóra na nich jest mięciutka, przystępujemy do usunięcia twardej skóry- szczególnie na piętach.

Polecam do tego PUMEKS i PEELING. Według mnie żyletki do stóp, które są zbyt ostre i zbyt mocno i agresywnie ścierają naszą skórę, powodują, że będzie ona odrastać jeszcze szybciej- dlatego żyletek nie polecam!

Jak to robię? Najpierw stosuję zwykły pumeks, delikatnie ścieram naskórek z problematycznych miejsc na stopach, następnie delikatnie wmasowuję peeling przez około 30 sekund na jedną stopę.Fajnie w tej roli sprawuje się PEELING firmy FARMONA 'Tutti Frutti" jeżyna&malina, który cudownie pachnie i ładnie wygładza nasze stopy. Kupiłam go w Naturze za 4,90.KROK III  PIŁOWANIE PAZNOKCI

Osuszamy stopy i bierzemy się za obcinanie paznokci. Dobrze w tej roli sprawdza się obcinaczka do paznokci i szklany pilnik.

TRIK! Pamiętajcie, żeby obcinać paznokcie " na prosto", zaokrąglamy jedynie lekko brzegi, żeby nie były zbyt ostre. Takie obcinanie nie będzie powodować wrastania paznokci.

KROK IV  ODSUWANIE SKÓREKMiękkie skórki odsuwamy za pomocą patyczka. Nie jestem zwolenniczką obcinania skórek, ponieważ rosną one jeszcze szybciej i dodatkowo można się skaleczyć.

KROK V  MALOWANIE PAZNOKCI

Gdy paznokcie są ładnie spiłowane, skórki odsunięte, bierzemy się za malowanie.

Pierwszym etapem jest ODTŁUSZCZENIE paznokci za pomocą zmywacza. Bierzemy wacik, nasączamy zmywaczem i przecieramy paznokcie. Polecam zmywacz firmy ISANA z Rossmana, jest moim ulubieńcem i dodatkowo fajnie pachnie. Cena to około 4 zł.

Drugim etapem jest nałożenie BAZY, która spowoduje, że lakier będzie się dłużej trzymał. Moja ulubiona odżywka/ top coat to Super Fast Dry firmy Lovely. Dostępna jest w Rossmanie za około 7 zł. więcej na jej temat przeczytasz ---> TUTAJ <---

Trzecim etapem jest nałożenie LAKIERU. Mój ulubiony to Nude nail polish w odcieniu 1 firmy Lovely. Bardzo ładnie wygląda na opalonych stopach i pasuje do każdej stylizacji. Trzyma się około tygodnia. Kupiłam go również w Rossmanie za 6 zł.TRIK! Podczas malowanie paznokci u stóp świetnie sprawdzają się SEPARATORY.KROK VI  NAWILŻENIE

Gdy lakier już wyschnie możemy nawilżyć nasze stopy odpowiednim KREMEM.

Dobrze sprawdza się KREM INTENSYWNY do pielęgnacji stóp o bardzo suchej skórze firmy FUSS WOHL, który zawiera 10% mocznika, glicerynę i wosk pszczeli. Kosztuje tylko 4,99 i można go dostać w Rossmanie.

Od czasu do czasu stosuję zamiennie z kremem Fuss Wohl, krem do stóp przeciw odciskom i zgrubieniom firmy GREEN PHARMACY


Jakie są Wasze ulubione produkty do stóp? W jaki sposób je pielęgnujecie? :)