27 maja 2015

ZIAJA, Oliwkowy płyn dwufazowy do demakijażu oczu i ust

W ostatnim czasie postanowiłam przetestować nowy płyn do demakijażu oczu. Od dobrych kilku lat stosuję płyn dwufazowy firmy Ziaja „Demakijaż” (niebieskie opakowanie), który jest tani, skuteczny i wydajny. Będąc w drogerii w ręce wpadł mi oliwkowy płyn dwufazowy do demakijażu oczu i ust „Liście zielonej oliwki”. Jest to stosunkowo nowa seria kosmetyków z firmy Ziaja. Dlatego postanowiłam wypróbować ten płyn. Jest dostępny w każdej drogerii, kosztuje ok. 8 zł i ma pojemność 120 ml.
Według producenta preparat pełni funkcję oczyszczającą, ale jednocześnie pielęgnuje i wzmacnia rzęsy. Usuwa wodoodporny, intensywny, nawet teatralny makijaż. Nadaje się dla osób noszących szkła kontaktowe. Bezzapachowy, nie zawiera barwników.

Faza wodna skutecznie nawilża i odświeża delikatną skórę wokół oczu.
Faza olejowa zmiękcza naskórek i zapobiega napinaniu skóry w trakcie aplikacji. Zawiera odżywki wzmacniające rzęsy - witaminę E, olej oliwkowy i rycynowy.Skład:


Moja opinia:

Niestety produkt mnie nie zachwycił. Ma zbyt słabo działającą fazę olejową. Nawet po wstrząśnięciu wylewa się z niego sama woda ( na próżno szukać tłustej warstwy). W zmywaniu mocnego, wodoodpornego makijażu radzi sobie średnio. Dodatkowo bardzo szczypie w oczy. Czy wzmacnia rzęsy? Nie zauważyłam takiego działania. Nie polecam tego płynu, jeżeli szukacie czegoś bardziej skutecznego to warto wypróbować wersję w niebieskim opakowaniu:
Produkt oceniam na 2/5 i nie wrócę do niego w przyszłości. Jaki jest wasz ulubiony produkt do demakijażu?