16 marca 2016

Serum na przebarwienia z witaminą C - GLY SKIN CARE

W styczniu dostałam do przetestowania serum na przebarwienia z witaminą C (7,5 %) do stosowania na noc. Po około 2 miesiącach mogę napisać rzetelną recenzję na jego temat. Produkt możecie zobaczyć na stronie:


Należy pamiętać, że forma płynna witaminy C jest niestabilna. Co to oznacza? Oznacza to, że jest bardzo ciężka w utrzymaniu przez np. zbyt wysoką temperatura, nadmiar światła itd. Gdy kwas askorbinowy (czyli wit. C) ulegnie destabilizacji, wówczas nie mamy już żadnych korzyści dla skóry podczas stosowania takiego produktu. 

Stabilność witaminy C w produkcie Gly Skin Care zapewnia odpowiednia forma witaminy C, czyli kwas L-askorbinowy.

Należy pamiętać, aby tego typu produkty przechowywać w lodówce. Ciemna buteleczka chroni przed promieniami słonecznymi. 


Opis produktu wg producenta

Intense C Serum zawiera 7,5% L-Ascorbic Acid - skoncentrowana forma witaminy C, która docierając do najgłębszych warstw skóry zapewnia jej ochronę przed wolnymi rodnikami, zabezpieczając jednocześnie przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Intense C Serum stymuluje syntezę kolagenu oraz pomaga zapobiegać przedwczesnym oznakom starzenia się skóry. Nośnikami skoncentrowanej witaminy C w preparacie są QuSome®, cząsteczki które umożliwiają głęboką penetrację kosmetyku w głąb skóry.

Sposób użycia

Umyj twarz Gentle Cleanser a następnie rozprowadź 5-6 kropli Intense C Serum na twarz, delikatnie wcierając kosmetyk w skórę. Podczas stosowania kosmetyku może pojawić się uczucie ciepła na twarzy. Preparat należy stosować na noc samodzielnie lub pod krem nawilżający. Nie zawiera substancji zapachowych. Preparat przechowywać w temperaturze pokojowej.

Moja opinia

Posiadam na policzkach dosyć widoczne przebarwienia potrądzikowe, dlatego cieszę się, mogłam wypróbować to serum. Stosowałam je na noc, początkowo codziennie, aktualnie co drugi dzień. Produkt jest bardzo wydajny i dobrze się aplikuje. Jaki efekt zauważyłam na skórze?

- cera stała się bardzo gładka,
- uspokojona/ wyciszona,
- ujednolicenie kolorytu skóry,
- delikatne napięcie skóry,
- szybszy proces gojenia się podrażnień,
- szybko się wchłania,
- niweluje w około 40 % przebarwienia

Minusem może być cena, która dochodzi do około 80 zł. Czy polecam? TAK, szczególnie, że widać różnicę na skórze i zmniejszone przebarwienia.